Skuteczna suplementacja. Jak wybrać dobry suplement diety?

Nasz organizm będzie dobrze funkcjonować pod warunkiem, że każdego dnia otrzymuje zarówno witaminy, jak i cenne minerały. Suplementy to ogromne wsparcie, które połączone ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną pozwoli na zachowanie organizmu w dobrej kondycji i co za tym pójdzie – dłuższe życie.

Dobry skład suplementu to podstawa

Wybierając suplementy, warto czytać ich skład oraz sprawdzać renomę producenta, jak na przykład znana w całej Polsce marka Skoczylas Suplementy zapewnia maksymalne wsparcie, pod warunkiem że zawiera odpowiednie składniki aktywne. Od dobrego produktu oczekuje się wysokiej zawartości witamin, minerałów oraz ekstraktów roślinnych. Upewnij się, że w specyfiku nie ma żadnych szkodliwych substancji dodatkowych. Im prostszy skład, tym lepiej – to najważniejsza zasada w trakcie wybierania suplementów diety.

Przez niepotrzebne składniki dodatkowe rozumiemy sztuczne barwniki, aromaty, wypełniacze, cukier i konserwanty. Nie sięgaj po produkt bogaty w cukier czy syrop glukozowy. Najlepszym rozwiązaniem są suplementy diety dostępne w formie kropli albo płynu, gdyż ich skład jest nie tylko prosty, ale i w pełni naturalny. Tabletki nie są tak zdrowe, gdyż muszą zawierać substancje wiążące, wypełniające oraz utrzymujące wilgoć.

Decyduj się na standaryzowane ekstrakty roślinne

Stosowanie ekstraktów roślinnych w suplementach diety to niemalże norma. Najwyższej jakości ekstrakty są standaryzowane na obecność danej substancji aktywnej. W opisie produktu musi znajdywać się wskaźnik DER, który udzieli wielu cennych informacji.

Posłużmy się przykładem. W suplemencie diety występuje DER 20:1 (standaryzowany na 10% witanolidów). DER informuje o ilości surowca roślinnego występującego w stosunku do ilości uzyskanego przetworu roślinnego. W naszym przykładzie 20 gram surowca posłużyło do produkcji 1 grama produktu. Im wyższa jest pierwsza liczba, tym lepiej, bo zastosowano więcej surowca roślinnego.

Z kolei witanolidy to bardzo przydatne i cenne substancje występujące w ashwagandzie. Witanolidy mają wpływ na cenne właściwości. Kiedy mamy informację o 10% witanolidów to 10% produktu stanowią właśnie witanolidy. Dzięki standaryzacji ekstraktu zyskujesz pewność, że w wybieranym produkcie znajdują się odpowiednie ilości substancji aktywnej. Wybór dobrego suplementu diety nie należy do trudnych, wystarczy wiedzieć, jak czytać ulotkę.