Zimowa ochrona dla Twojej brody – Jak zapobiegać przesuszeniu

Zima to chłodna pora roku, kiedy świat wydaje się być pokryty miękką białą kołderką śniegu i mróz maluje na oknach fantazyjne wzory niczym artysta pędzlem. Ale wiesz co? Dla twojej brody to nie jest tak sielankowy czas. Och, ta szorstka zimna pogoda może sprawić, że twój dumny zarost stanie się poszarzały i łamliwy jak gałązki pod ciężarem śniegu.

W tym urokliwym sezonie pełnym ciepła rodzinnych spotkań i radosnego brzęku dzwonków sanek obowiązuje też pewien niepisany kodeks troski o męskiego przyjaciela rozciągającego się dumnie na twojej twarzy — oczywiście mówię o twej brodzie! Aby uniknąć jej przesuszenia, musisz otoczyć ją troskliwymi gestami pielęgnacji.

Zacznijmy od czegoś prostego: nawilżania. Czy pomyślałeś kiedykolwiek, że skóra pod brodą również potrzebuje uwagi? Przepełniona niskimi temperaturami oraz suchym powietrzem z ogrzewania domowego może stać się wysuszona do granic możliwości; a to prowadzi do swędzenia jak gdyby tysiąc małych mrówek postanowiło urządzić sobie poloneza właśnie tam!

Więc jeśli pragniesz zachować zdrowy blask swoich włosów na brodzie oraz komfort skóry — inwestuj w bogate emolienty takie jak olejki do brody. Jeśli chcesz kupić dobre kosmetyki do brody jak olejki do brody, to odwiedź dobry sklep barberski gdzie znajdziesz szeroką gamę produktów specjalnie dla ciebie dostosowanych.

Poranna rutyna – kluczowa sprawa!

Każdego ranka po przebudzeniu maszeruj prosto przed lustro i dokładniej niż inspektor spojrzyj na swój zarost; czy aby na pewno lśni zdrowiem? Warto pamiętać by używać delikatnych szamponów lub mydełek dedykowanych dla tej części twarzy — są one stworzone by czyścić bez ingerowania w naturalną barierę lipidową skóry która chroni nas przed nadmiernym wysuszeniem.

Po umyciu warto zaaplikować wspomniane oliwne eliksiry które działają niczym płaszcz izolujący przed ostrymi podmuchami lodowatego powietrza; staraj się jednak nie przesadzić z ilością bo nadmiar może sprowadzić efekt przyklapniętego futerka a tego byśmy nie chcieli prawda?

Pielęgnacja wieczorna – moment relaksu

Wieczorem natomiast po całodziennych zmaganiach ze światem warto dać odpocząć zarówno sobie jak i swejbrodzie. Po myciu nakładaj balsamy lub masła zawierające substancje regenerujące takie ja witamina E czy aloes które będą działały przez noc dbając o elastyczność włosa oraz kondycję jego mieszkania (czytaj: skór).