Dlaczego warto mieć w domu olej arganowy?

Olej arganowy nazywany jest płynnym złotem Maroko lub eliksirem młodości. Ten trudno dostępny produkt znajduje zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Jego szereg pozytywnych właściwości z pewnością zachęci do zakupu każdego. Przekonajmy się, dlaczego warto mieć olej arganowy w swoim domu i jak można go wykorzystać.

Zastosowanie w kosmetyce

Olej arganowy jest wykorzystywany przede wszystkim w kosmetyce. Producenci produktów pielęgnacyjnych często dodają go do kremów, jednak w praktyce występuje go tam bardzo mało. Znacznie korzystniejszą opcją będzie zakup 100% olejku ze sprawdzonego źródła.

Na twarz i pod oczy

Substancje odżywcze zawarte w oleju arganowym sprawią, że skóra odzyska swój młodzieńczy blask. Dzięki niemu cera zyska odpowiedni poziom nawilżenia, a drobne zmarszczki wygładzą się. Produkt można stosować zarówno na dzień jak i na noc. Sprawdzi się najlepiej u posiadaczek cer suchych i wrażliwych. Należy uważać ze skórą trądzikową i przetłuszczającą się, ponieważ olejek może mieć tendencję do zatykania porów. Jednak delikatna skóra wokół oczu, potrzebująca wyjątkowej troski, z przyjemnością wchłonie drogocenne substancje zawarte w produkcie. Dzięki temu opóźni się starzenie skóry, a zmarszczki mimiczne i cienie pod oczami przestaną być problemem.

Do włosów i paznokci

Olejowanie włosów zyskało w ostatnich latach dużą popularność. Blogerki urodowe wykorzystują coraz to nowe oleje, aby zadbać o dobrą kondycję swoich włosów. Olej arganowy sprawdzi się także w tym wypadku. Dzięki właściwościom antyutleniającym wzmocni i odbuduje strukturę włosa, jednocześnie chroniąc go przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Wystarczy kilka kropel produktu wetrzeć w skórę głowy i końcówki, a po 30 minutach umyć i spłukać włosy. Z kolei paznokcie po zastosowaniu płynnego złota Maroko staną się bardziej twarde i wytrzymałe. Nie będą się rozdwajać i odzyskają zdrowy wygląd.

Zastosowanie w kuchni

Olej arganowy stanowi bogate źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Dzięki nim zmniejsza się ryzyko zachorowania na różnego rodzaju choroby, obniżają one także poziom „złego cholesterolu” LDL. Dodatkowo, posiada w swoim składzie aż 6 g witaminy E na 100g produktu. Chroni ona organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Olej arganowy sprawdzi się świetnie do przygotowania sosów i marynat. Można z powodzeniem użyć go jako dressing do sałatki. Najlepiej dodawać go do potraw bezpośrednio przed podaniem, aby nie stracił swoich cennych właściwości.

Jak widać olej arganowy może mieć wiele zastosowań w codziennym życiu. Właśnie dlatego warto mieć zawsze jedną buteleczkę w domu. Dzięki niej zachowasz zdrowie i piękny wygląd na długie lata.