Wanna dla niepełnosprawnych – rozwiązanie dla każdego domu

Wanna dla niepełnosprawnych to wybór osób, które na skutek wypadku czy wrodzonej choroby nie są w stanie poruszać się o własnych siłach. To także rozwiązanie dla seniorów pragnących zapobiegać wypadkom czy kontuzjom. Wygodne wchodzenie oraz wychodzenie i zastosowanie dobrej jakości materiałów ułatwiają dbanie o siebie w podeszłym wieku.

Na co zwracać uwagę wybierając wanny dla niepełnosprawnych?

Wanna dla niepełnosprawnych to urządzenie sanitarne, które pozwala na samodzielne przygotowanie i branie kąpieli dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Ten model zostaje wyposażony w drzwi i siedzisko, ważne są także antypoślizgowe części chroniące przed upadkiem i pogorszeniem stanu zdrowia. Część osób decyduje się na obniżony brzeg wanny – w przypadku kiedy brakuje drzwi. Jeśli kąpiel w pozycji stojącej wydaje się lepszym rozwiązaniem, brzeg może być wyższy niż w klasycznych modelach.

Wanna dla niepełnosprawnych może zostać zastąpiona przez kabinę prysznicową z odpływem w podłodze. To wybór, który jest korzystniejszy pod względem ceny, ale nie umożliwia relaksu, odprężenia ciała i zregenerowania obolałego kręgosłupa czy stawów. Woda działa jak sprawdzone lekarstwo, dlatego mimo wszystko nie należy rezygnować z wanny.

Wanna dla niepełnosprawnych ma doskonale pomyślaną konstrukcję, w której występują sprawdzone i przede wszystkim bezpieczne elementy. Może z niej korzystać każda osoba zmagająca się z obniżoną sprawnością ruchową.

Wanna z obniżonym brzegiem czy siedziskiem?

Wanna dla niepełnosprawnych z obniżonym brzegiem z reguły nie jest wystarczająca dla osób, które nie potrafią podnosić nóg czy robią to tylko w niewielkim zakresie. Z tego względu lepiej sprawdzą się modele z wodoszczelnymi drzwiami, które ułatwiają wchodzenie oraz wychodzenie. Nie ma żadnych obaw przed zalaniem, gdyż drzwi są dodatkowo uszczelnione.

Wanna dla niepełnosprawnych z siedziskiem pozwala na ułożenie się w wygodnej pozycji, relaks w wodzie i poprawę sprawności ciała. Siedzisko jest odpowiednio wyprofilowane, co sprawia, że ryzyko ześlizgnięcia się czy upadku jest minimalne. Taki model sprawdzi się szczególnie dobrze u osób, które nie są w stanie samodzielne zadbać o higienę i potrzebują do pomocy opiekunów albo rehabilitantów.