Słodycze fit – zdrowa alternatywa

Nie jest tajemnicą, że słodycze, ciasta i batony, które można znaleźć na sklepowych półkach nie mają nic wspólnego ze zdrowiem. Smakują dobrze, ale ich skład pozostawia wiele do życzenia. Jednakże, aby zaspokoić własne potrzeby oraz ucieszyć małych łasuchów można przygotowywać słodkie przekąski w zaciszu własnego domu.

Alternatywa dla słodkości ze sklepu

Fit słodycze to coraz popularniejszy temat, który stanowi alternatywę dla niezdrowych oraz bardzo kalorycznych słodkości, które można nabyć w sklepach. W proponowanych przekąskach nie ma cukru, a czasem nawet glutenu. Ich przygotowanie jest łatwe oraz przyjemne, a do tego nikt nie czuje się winny w trakcie ich spożywania. Kiedy w diecie nie ma słodyczy stanowi to pierwszy krok do zmiany stylu życia. Umożliwia to zapobieganie wielu chorobom oraz schorzeniom, a także lepsze samopoczucie. Mimo, iż w trakcie jedzenia słodkich batonów czy czekolady czujemy się dobrze, a nawet towarzyszy nam euforia, poziom cukru szybko spada i skutkiem tego pojawia się gorsze samopoczucie, a nawet smutek. Słodycze w skrajnych przypadkach mogą wpędzić nas w depresję.

Pierwsza grupa słodkości fit opiera się na twarogu, czyli zdrowym serze, który gości w większości polskich domów. Najbardziej popularne propozycje to sernik bez spodu, a także malutkie serniczki z dodatkiem banana oraz innych owoców.

W dalszej kolejności propozycje dla fanów gorzkiej pełnowartościowej czekolady. Największy hit to na pewno Brownie z buraka oraz malin, a także Brownie, które powstaje przy pomocy kaszy jaglanej. Dzieci najbardziej cieszą się z niskokalorycznych babeczek z czekolady oraz bananów.

Na śniadanie można zaserwować naleśniki przygotowane z pełnoziarnistej mąki z dodatkiem owoców oraz sok pomarańczowy. Ta propozycja sprawdzi się również jako podwieczorek. Czy słyszałaś o cieście w którym znajdują się brokuły oraz gruszki? Smakuje lepiej niż brzmi, a do tego jedna porcja dostarcza wielu witamin i minerałów.

Dobrze jest przygotowywać słodkie kulki i pralinki, które starczają na długo, a oprócz tego ich przygotowanie w którym biorą udział dzieci to dobra zabawa dla całej rodziny. Powstają przy pomocy jarmużu, pomarańczy, daktyli, kokosa i innych jakże cennych składników.

Dobrze, aby w domu znalazła się również alternatywa dla słodkich batonów. Ich zdrowa wersja powstaje przy pomocy płatków owsianych, bakalii, orzechów oraz miodu.

Prezentowane słodkości zaspokajają nasz apetyt na cukier, a przy tym są bardzo zdrowe. W trakcie przygotowywania korzysta się tylko ze zdrowych składników, gdzie klasyczny cukier zastępowany jest daktylami, miodem i bananami. Dawka energii i dobrego humoru gwarantowana, a przy tym samo zdrowie.